شیراز در پی میزبانی مسابقات بین‌المللی کاراته

دومین دوره همسان سازی، رتبه بندی و تربیت مدرسین دوره های مربیگری عملی کاراته دیروز در پایگاه نیروی هوایی شهید دوران شیراز با حمایت همه جانبه ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

شیراز در پی میزبانی مسابقات بین‌المللی کاراته

علی جمشیدپور- «خبرجنوب» /

این دوره که براي آموزش و یکپارچگی مدرسین رشته کاراته در راستای تدریس بهتر در سطح کشور برنامه ریزی شده تا تاریخ 22 تیرماه ادامه خواهد داشت.

بر همین اساس امیر سرتیپ دوم خلبان افشین سوریائی فرمانده پایگاه هوایی شهید عباس دوران شیراز، سید سعید سجادی معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، سروش سروش نیا عضو و نایب رئیس کمیته مربیان فدراسیون کاراته ایران وعبدا... نیکبختی مربی و قهرمان کاراته ارتش های جهان در مصاحبه ای اختصاصی با «خبرجنوب» در رابطه با این دوره صحبت کردند.
فرمانده پایگاه هوایی شهید عباس دوران شیراز در رابطه با اهمیت ورزش در جامعه عنوان کرد: در دنیای امروز به دلیل بی تحرکی و ایستایی قشر جوان جامعه، آسیب های بی شماری گریبان گیر جوانان شده و راهکار حل این معضل، گسترش ورزش در سطح جامعه است که مسئولین با حمایت از این مقوله می‌توانند به رشد و پویایی کشور کمک شایانی کنند.امیر سرتیپ دوم خلبان افشین سوریائی ادامه داد: گذشته از این که ارتش جمهوری اسلامی همواره حامی مردم و مرز و بوم ایران بوده، ورزش را به عنوان نقطه ای کلیدی و حساس در راستای پیشرفت کشور در نظر گرفته است، لذا نیروی هوایی ارتش با در نظر گرفتن اهمیت ورزش به حمایت از این مهم و همچنین ورزشکاران اهتمام ورزیده است.
وی با اشاره به این‌که تیم فوتبال عقاب نیروی هوایی که از قدیمی ترین تیم های فوتبال کشور است با حمایت های ارتش راه اندازی شد، خاطر نشان کرد: ارتش در بحث فراهم آوردن زیرساخت ورزشی همیشه در کشور مطرح بوده است تا جایی که وقتی استخرهای سرپوشیده به ندرت در کشور وجود داشت، ارتش دارای چندین استخر سرپوشیده با قابلیت استفاده حرفه ای بوده است؛ همچنین در رابطه با دیگر رشته های ورزشی اعم از فوتبال، سوارکاری، قایقرانی، شنا، شمشیربازی و ... حمایت های بی شائبه‌ای از جانب ارتش جمهوری اسلامی وجود داشته که به لطف خدا کماکان در این مسیر گام بر می داریم
.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس با حضور در این همایش ضمن ابراز رضایت از نحوه برگزاری آن، بیان‌کرد: یکی از سیاست های اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، حضور پر رنگ مربیان و ورزشکاران این استان در کشور است.

سید سعید سجادی افزود: اگر در این حوزه توانمند عمل کنیم راه برای پیشرفت هموار خواهد شد و در آینده شاهد رشد و شکوفایی ورزش فارس در سطح بین المللی نیز خواهیم بود.

وی ماحصل رویدادهای این‌چنینی را در اخذ میزبانی دانست و گفت: در نظر داریم با اخذ میزبانی چه در سطح بین المللی و چه در سطح کشور، همچنین حضور بزرگان ورزش و ورزشکاران نامی در رشته های مختلف برای شرکت در مسابقاتی که در ایران برگزار خواهد شد، در راستای به کمال رساندن ورزش گام برداریم. 

سجادی در پایان وعده داد: سالن تخصصی کاراته در ورزشگاه پارس با پیشرفت 90 درصدی به بهره برداری نزدیک شده و این پروژه عظیم به عنوان یکی از بهترین سالن های کاراته در کشور شناخته می شود که با افتتاح این سالن ان‌شاءا... استان فارس بتواند میزبان مسابقات بین المللی کاراته باشد.

عضو و نایب رئیس کمیته مربیان فدراسیون کاراته ایران نیز در رابطه با برگزاری دومین دوره همسان سازی،رتبه بندی و تربیت مدرسین دوره های مربیگری عملی کاراته به میزبانی شیراز، اظهار کرد: با درنظر گرفتن پتانسیل بالای کاراته فارس در حوزه مربیگری، تصمیم بر اخذ میزبانی این دوره مهم و راهبردی در سطح کشور گرفته شد و از روز گذشته با حضور اساتید و مربیان کاراته از نقاط مختلف ایران این رویداد در سالن پایگاه نیروی هوایی شیراز آغاز شد.

سروش سروش نیا افزود: اولین هدف کمیته مربیان در برگزاری این رویداد همسان سازی دانش مربیانی است که به عنوان مدرس در دوره های مربیگری تدریس می کنند، می باشد. همچنین رتبه بندی این مدرسین، هدف بعدی این رویداد خواهد بود.وی در پایان خاطر نشان کرد: اهمیت صحیح آموزش دادن، موجب شد تا این رویداد را برنامه ریزی و برگزار کنیم تا در آینده شاهد ورزشکارانی با علم و توانایی بالا باشیم.

مربی کاراته فارس و یکی از متولیان برگزاری این دوره ضمن تشکر از امیر سوریائی برای حمایت‌های وی از ورزش، اظهارکرد: خوشبختانه فعالیت های مثبتی در ورزش به خصوص رشته کاراته در حال انجام است. همان‌گونه که هفته گذشته در پایگاه نیروی هوایی شهید دوران میزبان اردوی تیم ملی امید کاراته ایران بودیم، این دوره نیز با قدرت برگزار خواهد شد.

عبدا... نیکبختی اضافه کرد: به دلیل وجود علاقمندان به رشته کاراته همچنین استعدادهای فراوانی که در این رشته وجود دارد، قول می دهیم با حمایت های ارتش جمهوری اسلامی و پایگاه هوایی شهید دوران شیراز، میزبانی مسابقات و رویدادهای بین المللی و فرامنطقه ای را کسب کنیم.

وی در پایان از تمام کسانی که در مسیر رشد و شکوفایی ورزش کاراته، همراه بودند بالاخص روزنامه «خبرجنوب» به دلیل پوشش و انعکاس اخبار و رویدادهای ورزشی این رشته تشکر کرد و یادآور شد: با وجود زیرساخت های مناسب در این پایگاه و نگاه حمایتی مسئولین آن از ورزش، به آینده درخشان ورزش فارس امیدوار هستیم.

در پایان مراسم افتتاحیه از عبدا... نیکبختی به پاس سال ها تلاش برای ورزش کاراته تقدیر به عمل آمد.