طلوع بی صعود فجر

هفته پایانی لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور با صعود چادرملو یزد به عنوان تیم دوم به لیگ برتر پایان یافت.

طلوع بی صعود فجر

علی جمشیدپور - «خبرجنوب» / 

 در آخرین دیدارهای فصل 1402- 1403 جام آزادگان، فجر شهید سپاسی در زمین پارس جنوبی جم با نتیجه 2 بر صفر مقابل پارس جنوبی جم به پیروزی رسید.

در آنسو چادرملو یزد که در جدول رده بندی هم امتیاز با زردپوشان شیرازی بود با برد یک بر صفر در مقابل دریا بابل موفق شد حسرت دو دهه یزدی ها برای صعود نکردن به لیگ برتر فوتبال کشور را پایان بخشد و خودش را به جمع برترنشینان برساند.

در ابتدای آغاز فصل بود که خبری مبنی بر تغییر مقطعی قانون تنها برای لیگ دسته اول فوتبال کشور و در جهت جلوگیری از تبانی به گوش رسید که بازی رو در رو در شرایط برابری امتیازات به تفاضل گل ارجحیت دارد و همین موضوع عامل صعود نکردن فجر سپاسی به لیگ برتر شد.

هفته گذشته نیز تیم خیبر خرم آباد با اختلاف امتیازی که با دیگر تیم ها ایجاد کرده بود یک هفته زودتر مقام قهرمانی جام آزادگان را کسب کرد و به عنوان تیم اول راهی لیگ برتر شد. خیبر در آخرین دیدار خود مقابل شهر راز شیراز قرار گرفت و پس از تساوی یک بر یک، جشن قهرمانی را در خرم آباد در حضور پرشور هوادارانش برگزار کرد.

شهر راز شیراز نیز در اولین فصل حضورش در لیگ دسته اول فوتبال کشور جایگاهی بهتر سیزدهمی کسب نکرد و باید دید ستار زارع ملی پوش سابق شیرازی که هدایت تیم شهر راز را برعهده دارد در کنار سرمایه گذاران این تیم برای فصل آینده چه برنامه ای دارند.

دریا بابل، شاهین بندر آمری و خوشه طلایی نیز در قعر جدول لیگ دسته یک قرار گرفتند و به لیگ دسته دو فوتبال کشور سقوط کردند.

 سایر نتایج هفته پایانی جام آزادگان:

نفت مسجدسلیمان2 – 0  خوشه طلایی

آریو اسلامشهر 0 – 0 استقلال آبی پوش ملاثانی

مس سونگون 1 – 1 مس کرمان

مس شهر بابک 2 – 1 شاهین بندر عامری

نفت و گاز گچساران 3 – 0 شهرداری آستارا

داماش گیلان  2 – 2سایپا