اعلام آمادگی دو ایران‌شناس برای حضور در جشنواره چندرسانه‌ای میراث فرهنگی در شیراز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از اعلام آمادگی دو ایران‌شناس برجسته اروپایی برای مشارکت و حضور فعال در برگزاری جشنواره بین‌المللی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی در شیراز خبر داد.

اعلام آمادگی دو ایران‌شناس برای حضور در جشنواره چندرسانه‌ای میراث فرهنگی در شیراز

به گزارش سایت خبرجنوب ، محمد ثابت اقلیدی گفت: امسال سومین دوره جشنواره چندرسانه‌ای میراث فرهنگی به میزبانی فارس و به‌صورت بین‌المللی برگزار می‌شود. 

وی بابیان اینکه جشنواره مذکوراواخرآبان ماه در شیراز برگزار می‌شود افزود: جشنواره بین‌المللی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است که ارسال آثار از 16 تیرماه آغاز می‌شود و برگزاری پیش نشست‌های تخصصی و ترویج و پروموت جشنواره در قالب نشست‌ها همچنین شناسایی فرصت‌های همکاری بین‌‌المللی و تحقق این فرصت‌ها، آماده‌سازی مکان‌ها برای اجرای هنرهای نمایشی و آثار موسیقایی و برنامه‌های فرهنگی و... ازجمله اقداماتی است که در حال انجام است. 

ثابت اقلیدی در ادامه سخنانش به حضور و مشارکت صاحب‌نظران، اساتید دانشگاهی، فعالان حوزه‌های مرتبط با میراث فرهنگی برای این جشنواره بین‌المللی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر دو ایران‌شناس برجسته اروپایی برای حضور و مشارکت فعال برای این جشنواره اعلام حضور کردند 

 وی اضافه کرد: پروفسور روسی ایزمئو، رئیس موسسه شرق‌شناسی و مطالعات مدیترانه ایتالیا و پروفسور پی یرفرانچسکو کالیری باستان‌شناس متخصص دوره هخامنشی از دانشگاه بولونیا ایتالیا برای شرکت و همکاری گسترده در برگزاری جشنواره چندرسانه‌ای میراث فرهنگی شیراز اعلام آمادگی کردند. 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: همکاری و مشارکت این دو ایران‌شناس اروپایی در حوزه‌های فیلم عکس، رسانه و تولید محتوا خواهد بود.

انتهای پیام/