چهار نماینده دیگر دموکرات‌ها خواستار کناره‌گیری بایدن از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شدند

چهار نماینده ارشد دیگر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا از جو بایدن رئیس جمهور این کشور درخواست کردند که از مبارزات انتخابات ریاست جمهوری این کشور کناره‌گیری کند.

چهار نماینده دیگر دموکرات‌ها خواستار کناره‌گیری بایدن از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شدند

به گزارش سایت خبرجنوب، پولیتیکو بامداد دوشنبه نوشت، جری نادلر نماینده ایالت نیویورک، آدام اسمیت از واشنگتن، تارک تاکانو از کالیفرنیا و جو مورل نماینده دیگر نیویورک در یک تماس خصوصی ۲ ساعته با حکیم جفریز رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا چهار نماینده جدیدی هستند که بر کناره‌گیری بایدن تاکید کردند.

همچنین جیم هیمز نماینده ایالت کانتیکت، زو لوفگرن از کالیفرنیا، دان بیر از ویرجینیا و ریک لارسن از ایالت واشنگتن نیز در تماس با جفریز نسبت به وضعیت بایدن در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری ابراز نگرانی کردند.

پیشتر انجی کریگ، لوید داگت نماینده ایالت تگزاس، رائول گریجالوا نماینده آریزونا و مایک کویگلی از ایالت ایلینوی خواستار کناره‌گیری بایدن شده بودند.

مارک وارنر سناتور دموکرات ایالت ویرجینیا قصد دارد هفته جاری گفت‌وگوهایی در این باره با همتایان دموکرات خود در سنا انجام دهد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در آبان‌ماه برگزار شود و هر ۲ نامزد اصلی، با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند؛ جو بایدن به دلیل کهولت سن و ناتوانی آشکار جسمی و از سوی دیگر پرونده اتهامی علیه هانتر بایدن پسرش در میان رای دهندگان محبوب نیست و دونالد ترامپ نیز هنوز با محکومیت‌های دوران ریاست جمهوری‌اش دست‌و پنجه نرم می‌کند.

بایدن در اولین مناظره با ترامپ به لکنت افتاد، بیش از اندازه مکث می‌کرد و نتوانست در تمام طول مدت این مناظره به وضوح افکار خود را بیان کند. به دنبال آن، تردیدها در مورد توان ذهنی و جسمانی وی برای ادامه مبارزات انتخاباتی افزایش یافت.

رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه در مصاحبه‌ای با ای. بی. سی نیوز مدعی شد که عملکرد متزلزل وی در مناظره با ترامپ به دلیل آمادگی ضعیف، خستگی و بیماری بود.

با این حال، وی بارها تاکید کرده که از مبارزات انتخاباتی کناره‌گیری نخواهد کرد.