تجمع شهروندان شیراز در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به کنسول گری

جمعی از مردم ولایت مدار شیراز در محکومیت حمله به کنسولگری ایران در سوریه و به شهادت رساندن، هفت نفر از فرماندهان نظامی سپاه، در محل حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) تجمع کردند. شهروندان با سر دادن شعار «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر انگلیس» این حرکت ددمنشانه را محکوم کنند.

تجمع شهروندان شیراز در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به کنسول گری
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تحلیلی خبر جنوب ، حجت الاسلام حسین ملک مکان،رییس شورای تبلیغات اسلامی فارس امروز در مراسم اجتماع مردمی محکومیت در شیراز گفت: این تجمع به منظور محکوم کردن این جنایات است. 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس افزود: اسرائل مطمئن باشد که ایران انتقام این جنایات را خواهد گرفت و این رژیم بداند که هم اکنون در موقعیت کسی است که در باتلاقی در حال غرق شدن است و هر چه بیشتر دست و پا می زند بیشتر فرو می رود. لذا دست به هر جنایت و اقدام می زند.
 وی با اشاره به اینکه در این مدت ثابت شد که اگر جهان اسلام متحد باشد، اظهار کرد: اگر جهان اسلام در کنار یکدیگر قرار بگیرند و اتحاد خود را به دست آورند اسرائیل بسیار کوچک تر از آن است که بتواند در مقابل جهان اسلام بایستد.
حجت الاسلام ملک مکان ادامه داد: بیش از ۱۸۰ روزه است که در باریکه غزه، مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین در حال جنگ است اما رژیم صهیونیستی با همه حمایت هایی که از سوی جنایت کاران همچون آمریکا می شود نتوانسته است از عهده این گروه کوچک بر آید.
 وی با اشاره به اینکه آن چه که از رژیم صهیونیستی صادر شده است، پیروزی بر او‌ نبوده است، تاکید کرد: کشتن زنان و کودکان بی دفاع، محاصره بیمارستان ها و تخریب خانه ها بوده است، اما آسیب جدی نتوانسته است به هسته اصلی حماس و گروه های مبارز و مسلح به وجود بیاورد و این نشانه قدرت دین و اسلام است.
 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد: پراکندگی دولت های عرب باعث استمرار جنایات شده است، اما بر جهان معلوم و مشخص شد که اسراییل به هیچ قانون و مقررات بین المللی پایبند نیست و هیچ قطعنامه ای از شورای امنیت قبول نمی کند.
حجت الاسلام ملک مکان اظهار امیدواری کرد: شاهد سقوط و نابودی رژیم غاصب اسراییل باشیم و همان گونه که امام خمینی (ره) فرمودند این غده سرطانی باید از بین برود، بیان ایشان هم اکنون بیشتر مشخص شده است و این غده ریشه دوانده و ظلم آن به اوج خود رسیده است. لذا دست به هر جنایتی می زند.
 وی ادامه داد: از جهت مقررات بین المللی هر گونه حمله به سفارت خانه و کنسولگری ها ممنوع است و جنایات جنگی که رژیم صهیونیستی طی این مدت انجام داد در تاریخ جهان اسلام این جنایات وحشیانه و درد آور بوده است.
سرهنگ پاسدار مجید علی پور،جانشین فرمانده سپاه فجر فارس نیز  در حاشیه این مراسم، ضمن محکوم کردن حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی گفت: حمله به کنسولگری ایران در سوریه توسط رژیم صهیونیستی با زیر پا گذاشتن تمام قواعد بین الملی روی داد و تمام قاعده های حقوق بشری را زیر پا گذاشت.
جانشین فرمانده سپاه فجر فارس در قرارگاه احمد ابن موسی (ع) ادامه داد: این رژیم کودک کش، بیش چند ماه است که حمله علیه مردم مظلوم غزه را آغاز کرده است، گفت: رژیم غاصب صهیونیستی، به طرز فجیح و بیرحمانه مردان، زنان و کودکان را مورد حمله قرار داده است و با حمله به کنسولگری ایران در سوریه، به دنبال عقده گشایی علیه مقاومت و محور مقاومت بوده است.
علیپور گفت: حیات رژیم غاصب صهیونیستی بر چارچوب کشتارمردم مظلوم و بی دفاع و همچنین ظلم و ستم به مظلومین شکل گرفته است و از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران خود را در خط مقدم جبهه اسلامی و مقابله با ظالم و دفاع از مظلوم قرار داده است و در خط مقدم جبهه مقاومت قرار دارد و رژیم صهیونیستی، تحمل این ایستادگی و مقاومت را ندارد و از این رو دست به چنین اقداماتی می‌زند و به کنسولگری ایران حمله می کند و این اقدام خبیثانه در راستای انتقام از جمهوری اسلامی صورت گرفته است اما غافل از این هستند که این شهادت، درخت انقلاب را پروار تر خواهد کرد و روحیه مقاومت را بیشتر می کند.
وی گفت: این اتفاق نشان می دهد، مسیری که ما انتخاب کردیم، درست است و مطمئمنا ما در مسیر و راه محکم تر و قوی تر گام بر خواهیم داشت. سرهنگ پاسدار احمد جعفری، در حاشیه این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از فرماندهان محور مقاومت در سوریه، گفت: دیروز اتفاق بسیار تلخی شاهد بودیم و بار دیگر شاهد جنایتی هولناک و ددمنشانه از سوی ناپاک و پست رژیم صهیونیستی روی داد.