منوچهری مربی شیرازی تیم فانکشنال فیتنس در گفتگو با خبرجنوب: امیدواریم بتوانیم سبب سربلندی ورزش کشورمان را فراهم نماییم

منوچهری مربی شیرازی تیم فانکشنال فیتنس در گفتگو با خبرجنوب: امیدواریم بتوانیم سبب سربلندی ورزش کشورمان را فراهم نماییم

احد کشاورز "خبرجنوب" / فدراسیون جهانی رشته فانکشنال فیتنس در سال 2016 بطور ‌رسمی‌ تاسیس گردید و فعالیت‌ این رشته در کشورمان نیز از سال ۲۰۲۱ با ریاست دکتر عسگر آزادیان ‌شروع شد .

 همچنین فدراسیون آمادگی جسمانی با تلاش و رایزنی های بسیار از سال گذشته مشغول برنامه ریزی و مهیا نمودن ساز کار راه اندازه تیم ملی در این رشته جدید و پر مخاطب بوده است که در این راستا استان فارس سال گذشته اولین مرحله از اردوی انتخابی را میزبان ورزشکاران این رشته بوده، تا پس از انجام مسابقات و اردوهای مختلف، امروز شاهد شکل گیری این تیم ملی باشیم.

فانکشنال فیتنس به دو قسمت مجزا سلامت محور و‌ قهرمانی‌ تقسیم گردیده است. به بهانه حضور تیم ملی کشورمان در رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ ازبکستان فرصتی دست داده است تا خبرنگار ما گفتگویی با عباس منوچهری مربی شیرازی  تیم اعزامی و مسوول  این رشته در استان فارس با ۳۰ سال سابقه ورزشی حرفه ای داشته باشد.

 وی که مسوولیت های مهم وافتخاراتی را از جمله موارد ذیل را در کارنامه افتخارات خود دارد: مربی و‌عضو کمیته فنی‌ تیم‌ملی فانکشنال فیتنس، قهرمان اسبق کشتی استان در رشته آزاد و فرنگی نایب قهرمان مسابقات ارتشهای کشور کسب عنوان چهارم در رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی، عضو‌اسبق تیم ملی ‌راگبی‌ ایران،حضور‌در۴ دوره مسابقات آسیایی راگبی،۱۵دور‌قهرمانی رشته راگبی در ایران،

مربی بین المللی در رشته های فیتنس، راگبی، فانکشنال فیتنس همچنین موسس و ‌مدیر باشگاه ویرا در شیراز و......

منوچهری ابتدا درباره رقابت‌های قهرمانی پسران ودختران  آسیا ۲۰۲۴ گفت: دومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا طی تاریخهای ۲۷و۲۸و۲۹  اردیبهشت ماه جاری با حضور ۱۲ کشور از سراسر قاره آسیا طی دو روز در ورزشگاه اسریکلول شهر تاشکند پایتخت ازبکستان برگزار می‌گردد.                         

آمادگی نفرات ملی پوش را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

به لطف انجام ۴ مرحله از اردوهای آماده سازی زیر نظر کادر فنی تمام نفرات از جمله سعید رحیمی، سما زارعی، مهسا یادسار نماینده های شایسته استان فارس در این دوره از مسابقات خوشبختانه از آمادگی ایده آلی برخوردار می‌باشند و امیدواریم در اولین حضور کشورمان در مسابقات این رشته بتوانیم سبب سربلندی ورزش کشورمان را با کسب مدال‌های خوشرنگ فراهم نماییم.                               

منوچهری افزود: این رشته نوپا وجذاب که به سلامت و تندرستی جامعه کمک شایان توجهی نموده است علی  رغم سابقه کم فعالیت از طرفداران بیشماری در سطح استان و کشورمان برخوردار گردیده است. بدون شک با حمایت های مسوولان رده بالای استان از جمله مدیر کل ورزش و جوانان فارس این رشته در دیار ما می‌تواند رونق وپیشرفت زیادی داشته باشد.