فارس، استان معین بازاریابی گردشگری در کشورهای همسایه شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس گفت: فارس به عنوان استان کمکی (معین) کشور، در بازاریابی گردشگری کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق و تاجیکستان انتخاب شد.

فارس، استان معین بازاریابی گردشگری در کشورهای همسایه شد

به گزارش سایت خبر جنوب ، محمد ثابت اقلیدی روز پنجشنبه در آیین معارفه سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس افزود: براساس برنامه ریزی‌ها مقرر شده تورهای آشناسازی(فم تور) برای فعالان گردشگری کشورهای این منطقه از جمله عراق اجرا شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس اضافه کرد: در زمان حاضر فارس عضو کارگروه هایی است که به بازاریابی در کشورهای روسیه و چین، مشغول است.

ثابت اقلیدی با اشاره به قابلیت‌های پرشمار فارس در عرصه گردشگری، اظهار کرد: توسعه گردشگری این استان در همه شاخه‌ها به ویژه گردشگری مذهبی الزامی است.

طرح گردشگری «مثلث کرامت نور»

وی با یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب درباره ظرفیت گردشگری فارس و نامگذاری آن به عنوان عنوان سومین حرم اهل‌بیت (ع)، گفت: اجرای کمپین «مثلث کرامت نور» یکی از برنامه‌ها و ایده‌های مهم برای توسعه گردشگری مذهبی و زیارتی این استان به‌ ویژه شهر شیراز است که با محوریت سه قطب مشهدالرضا، حرم مطهر حضرت معصومه(س) در قم و حرم حضرت شاهچراغ(ع) شیراز اجرا می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس اظهار کرد: این طرح جذب بیشتر زائران داخلی و خارجی را هدف قرار داده و در فاز نخست، اجرای کمپین مثلث کرامت نور برای توسعه گردشگری مذهبی داخلی دنبال می‌شود.

ثابت اقلیدی ادامه داد: در فاز بعدی طرح مثلث کرامت نور، معرفی حرم مطهر شاه‌چراغ (ع) در کشورهای شیعه دنبال می‌شود که ابتدا به صورت آزمون و پایه ، کشور لبنان مد نظر قرار گرفته است.

وی گفت: بر این اساس برای شیعیان لبنانی که به مشهد سفر می‌کنند، تورهای آشناسازی برگزار می‌شود و سپس میزبان شهروندان لبنانی در شهر شیراز باشیم.

در این آیین از تلاش‌های روح‌الله روانشاد قدردانی و محسن ضیایی به عنوان سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس معرفی شد.