سامانه‌های ثبت تخلف در محورهای ارتباطی فارس، هشیار و بیدار

رییس مرکز مدیریت راههای فارس گفت: هم اینک ۲۲۵ سامانه ثبت تخلف در محورهای استان فعال است که سرعت لحظه ای و سرعت متوسط را ثبت و در صورت تخلف اعمال قانون می‌کنند.

سامانه‌های ثبت تخلف در محورهای ارتباطی فارس، هشیار و بیدار

حمید احمدی، روز شنبه افزود: حداکثر سرعتی که خودروها می توانند در محورهای بزرگراهی و چهارخطه حرکت کنند ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت است و تنها در آزادراه شیراز – اصفهان این سرعت ۱۲۰ کیلومتر در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: روز گذشته در مجموع در آزادراه شیراز – اصفهان شاهد ثبت ۲۴ هزار و ۷۶۷ تردد بودیم که از این تعداد ۱۴ هزار و ۴۵۷ تردد در از سمت شیراز به اصفهان و ۱۰ هزار و ۳۱۰ تردد از سمت اصفهان به شیراز انجام شده است.

او اظهار کرد: افزایش ترددها در آزادراه شیراز – اصفهان منجر به کاهش تردد در محور آباده – خرم بید – شیراز شده است.

رییس مرکز مدیریت راههای فارس گفت: با توجه به حجم بالای تردد در آزادراه شیراز – اصفهان ضرورت دارد که تعداد سامانه‌های هوشمند این محور تقویت شود و در همین راستا مکان یابی برای نصب ۲۴ سامانه ثبت تخلف انجام شده که عملیات نصب آنها به زودی آغاز خواهد شد.

احمدی افزود: قطعا این سامانه ها موجب افزایش ایمنی در این محور خواهد شد و رانندگان نیز با آسودگی خاطر بیشتر در این محور تردد خواهند کرد.

او ادامه داد: هم اینک ۶ سامانه ترددشمار نیز در آزادراه شیراز – اصفهان فعال است که میزان تردد خودروها در این محور را ثبت می کنند.

وی، با اشاره به فعالیت ۲ مجتمع خدماتی رفاهی در این محور گفت: قطعا در آینده بر تعداد این مجتمع ها در این محوز افزوده خواهد شد.

احمدی افزود: با توجه به محدود بودن تعداد مجتمع ها، به منظور تامین سوخت مورد نیاز خودروهایی که در آزادراه تردد می کنند، چندین جایگاه ها عرضه سوخت نیز در طول مسیر فعال بوده و سوخت مورد نیاز خودروها را تامین می کنند.