دادگاه عمومی بخش صحرای باغ شهرستان لارستان افتتاح شد

توصیه های رییس کل دادگستری فارس به قاضی محمد مهدی بهرامی

دادگاه عمومی بخش صحرای باغ شهرستان لارستان افتتاح شد

خبرجنوب/ دادگاه عمومی بخش صحرای باغ شهرستان لارستان به عنوان پنجاه و دومین حوزه قضایی فارس با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس افتتاح شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه آئیین افتتاح دادگاه عمومی بخش صحرای باغ شهرستان لارستان با اشاره به موافقت رییس قوه قضائیه در خصوص تأسیس دادگاه بخش محروم صحرای باغ به سبب  فاصله 120 کیلومتری این بخش تا شهرستان لارستان گفت: بُعد مسافت باعث  مشکلاتی به لحاظ رفت و آمد برای مردم این منطقه شده بود که با پیشنهاد دادگستری استان فارس و موافقت ریاست قوه قضائیه و با همکاری معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی دادگستری استان فارس، رئیس دادگستری لارستان و خیرّین این شهرستان دادگاه عمومی بخش صحرای باغ لارستان به چرخه خدمت قضایی وارد شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در ادامه به محمد مهدی بهرامی رئیس این حوزه قضایی توصیه کرد به عنوان قاضی با در نظر داشتن یاد خداوند متعال ضمن داشتن تقوای الهی و رسیدگی به حال مظلومین و تعامل با  همه دستگاه ها و حفظ حرمت همگان در قضاوت نفوذ ناپذیر باشد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس همچنین به موضوع صلح و سازش نیز اشاره کرد و گفت: هدف از تأسیس دادگاه برای ضرورت و رسیدگی به پرونده های مهمی است که لاینحل می باشد و در این  حوزه و شهرستان لارستان به لحاظ داشتن روحانیون شیعه و سنی و ظرفیت بزرگان  و ریش سفیدان سعی شود تا سر حد امکلان از ظرفیت صلح و سازش  در راستای حل اختلافات  بهره گیری شود و چنانچه به نتیجه ای نرسید آنگاه به دادگاه مراجعه نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی همچنین از ایجاد شعبه دفتر خدمات الکترونیک قضایی در این حوزه طی چند روز آینده خبر داد و گفت: با برنامه ریزی  صورت گرفته  مقرر شد به منظور رفاه حال مردم بخش صحرای باغ و عدم مراجعه به شهرستان لارستان علاوه بر ایجاد و تأسیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی از ظرفیت یک نفر پزشک اداره کل پزشکی قانونی استان نیز برای معاینات پزشکی قانونی در این بخش استفاده شود.

وی به رئیس دادگاه بخش صحرای باغ لارستان تأکید کرد: با مرتکبین جرائم خشن، قاچاقچیان سوخت و افراد سودجویی که با دست اندازی به بیت المال زمین خواری می کنند در چارچوب قانون، بدون اغماض قاطعانه برخورد نماید.

رئیس کل دادگستری استان فارس در خصوص بازداشت موقت نیز توصیه کرد تا در جرائم خُرد با  قبول التزام از گرفتن وثایق سنگین از متهمین  که امکان فراهم کردن آن وجود ندارد؛ خودداری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در پایان باردیگر ضمن قدردانی از خیرّین این بخش از آنان خواست تا همانگونه که در راستای عمران و آبادی و ساختن مساجد کمک می کنند با دادگاه عمومی این بخش نیزهمکاری لازم را داشته باشند.

وی در پایان تصریح کرد: دادگستری استان در صدد است با افزایش نیروی انسانی قضات و کارمندان این حوزه قضایی را تقویت و کیفیت ارائه خدمات قضایی را به حد مطلوب و استاندارد برساند.