روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ساختار خاص اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰ :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 205789
1399/12/05

ساختار خاص اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰

روزنامه جوان نوشت: اصولگرایان آن‌قدری کمتر از اصلاح‌طلبان در مورد انتخابات حرف می‌زنند که گویی هیچ کاری نمی‌کنند! با این حال، اما خبرهای کم و کوتاه از جبهه اصولگرایان نشان می‌دهد که آن‌ها گرچه در سکوت خبری، اما مشغول پیشبرد امور انتخاباتی هستند.
مهدی چمران، نایب رئیس شورای ائتلاف اصولگرایان با توجه به شکل‌گیری شورای ائتلاف پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و پیروزی این ائتلاف در انتخابات مجلس سال ۹۸ در مورد فعالیت ائتلاف برای دو انتخابات سال ۱۴۰۰ گفته: «از اواسط تابستان سازماندهی در استان‌ها شروع شده است.»
او گفته استان‌هایی که شورا را از قبل داشته‌اند، آن را «فعال» کرده و در استان‌های دیگر شورای ائتلاف «ایجاد» شده است. چمران با اشاره به نام‌نویسی استان‌ها در مجامع شورای ائتلاف، توضیح داده: «این مجامع در شهرستان‌هاست و در شوراهای شهر از آن‌ها کمک گرفته خواهد شد تا خودشان بتوانند سازوکار انتخاباتی شورای شهر را پیاده کنند. شوراهای شهرستان که شکل گرفتند می‌آیند شوراهای استان را شکل می‌دهند و شوراهای استان می‌آیند و مجموعه شورای مرکزی یا کنگره ملی را شکل می‌دهند که شاید نزدیک به ۲ هزار نفر بشوند. این کنگره ملی می‌تواند در ارتباط با ریاست جمهوری نظر بدهد و تصمیم‌گیری کند.
برای شوراهای شهر هم این شوراها و مجامع شهرستان‌ها شکل می‌گیرد و شهرهای مراکز شهرستان‌ها هم از آن برای انتخابات شوراهای شهر خود، می‌توانند استفاده کنند.» چمران این ساختار را «خاص» خوانده و گفته در کشورهای دیگر هم صرفا نظام حزبی وجود دارد و چنین مدلی پیاده نشده است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.