روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
عدم تناسب خروجی‌های آموزش و پرورش با نیازهای بازار کار در فارس :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 205677
1399/12/04

عدم تناسب خروجی‌های آموزش و پرورش با نیازهای بازار کار در فارس

بهمن پگاه راد-«خبرجنوب»/ معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با اشاره به کسب مهارت و اهمیت آن در جامعه گفت: امیدوارم بتوانیم با همت همکاران مان در سراسر فارس هنرجویانی را تربیت کنیم که در آینده در صنایع مختلفی چون هوافضا، خودروسازی، صنایع دفاعی، کشتی سازی و ... بتوانند افتخار آفرینی کنند.
رسول قانونی با بیان این که تعداد هنرجویان فنی و حرفه‌ ای در استان فارس ۵۷ هزار و ۵۶۴ نفر است که از این تعداد ۲۵ هزار و ۶۲۶ نفر هنرجوی رشته‌ های فنی و حرفه ‌ای و ۳۱ هزار و ۹۳۸ نفر در رشته‌های کار دانش مشغول به تحصیل هستند، گفت: تقریباً رتبه فارس در سهم کار و دانش و فنی و حرفه ای ٣۴ درصد از دانش‌ آموزان متوسطه دوم است.
وی عدم تناسب ورودی و خروجی های آموزش و پرورش با نیازهای جامعه را یکی از مشکلات چندین ساله قلمداد کرد و گفت: با برنامه ریزی همکاران مان در حوزه متوسطه نظری، فنی حرفه ای و اداره تکنولوژی آموزشی هر سال روند بهتری را نسبت به سال قبل طی نموده و مشکلات در این زمینه کمتر
شده است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس ادامه داد: ما باید در راستای پیوند زنجیره آموزش و اشتغال الگوی آموزشی مناسبی را طراحی و اجرا نماییم تا بتوانیم آینده کشور را تضمین کنیم.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.