روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
فضا هم ترک برداشته از نبودنت! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 203250
1399/11/08

فضا هم ترک برداشته از نبودنت!

ندا حائری در ستون طنز روزنامه سازندگی آورده: خبر کوتاه بود و تلخ: ايستگاه فضايي بين‌المللي ترک خورده است! شواهد و قرائن نشان‌دهنده‌ اين است که چندتا ترک ريز در ايستگاه فضايي بين‌المللي و در بخش روسي ايستگاه به‌وجود آمده است که البته به گفته‌ رئيس اين بخش، چيز مهمي نيست و بدون رنگ با دو تا تقه درمياد و مشکل خاصي براي نشت هواي داخل ايستگاه بوجود نمياد. باتوجه به اينکه اين نشتي هوا باعث افت فشار در ايستگاه فضايي مي‌شود، قرار است يک ميکروسکوپ فوق قوي براي بررسي‌هاي بيشتر به محل اعزام شود تا عمليات نجات به موقع و بدون کوچک‌ترين غافلگيري‌اي انجام پذيرد. گويا آقاي ايلان ماسک به عنوان ثروتمندترين فرد دنيا در حال حاضر، دچار يک جهان‌بيني خاصي شده و تصميم گرفته کار خير انجام دهد. البته از آنجائي که ايشان کلا هيچ کاري را به شيوه‌ معمول و معقول انجام نمي‌دهند کار خيرشان هم کمي جالب و عجيب است.
آقاي ماسک به تازگي در توئيتي اعلام کرده که قصد دارد مبلغ 100 ميليون دلار جايزه به کسي يا جايي بدهد که بهترين سيستم جذب کربن را ابداع کند.
از آنجايي که ما تحفه‌هاي دوپا اصرار عجيبي بر مصرف کردن سوخت‌هاي فسيلي (حتي سوخت‌هاي خيلي فسيلي مازوتي درب و داغون) داريم، توليد گاز دي‌اکسيد کربن در زمين روز به روز بيشتر مي‌شود که اين امر باعث تجمع اين گاز در اتمسفر زمين و درنتيجه‌ آن گرم شدن کره‌ زمين و ايجاد پديده‌ي آب شدن يخ‌هاي قطبي مي‌شود.
به همين علت شرکت‌هاي تحقيقاتي بسياري درحال حاضر پژوهش‌هاي زيادي را براي جذب کربن و کاهش حجم دي‌اکسيد کربن در اتمسفر زمين، انجام مي‌دهند. مثلا يکي از آن‌ها سيستمي ابداع کرده که گاز دي‌اکسيد کربن را به مايع تبديل کند و يکي ديگر درحال تلاش براي تبديل اين گاز به الماس (به عنوان يکي از فرم‌هاي کربني) است. البته به نظر من بايد کار رو بسپرن به کاردان! يعني بيان با يکي از شرکت‌هاي دانش‌بنيان بومي قرارداد ببندن و بعد از اينکه وام مربوطه رو اخذ کردن و جوراباشون انداختن روي پنکه که خشک بشه، راجع به کربن هم يه فکرايي مي‌کنن. مثلا کربن رو تبديل ميکنن به اکسيژن. کي به کيه؟! علم شيمي کيلو چنده؟! ولمون کن بابا، چقدر سخت مي‌گيري!!


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.