روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
ابعاد تازه از پرونده قصابي كه سر دو زن را بريد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197359
1399/09/06

ابعاد تازه از پرونده قصابي كه سر دو زن را بريد

قضات دیوان عالی کشور حکم قصاص مرد قصاب را که دو سال قبل با همدستی شاگرد نوجوانش ۲ زن را به قتل رسانده بود تأیید کرد.رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ با تماس فردی مبنی بر انتشار بوی نا مطبوع از خانه همسایه به پلیس آغاز شد. مأموران پس از حضور در محل به سراغ همسایه‌ ها رفتند و آن ‌ها عنوان کردند: «ساکنان این خانه دو زن جوان هستند که رفتارها و روابط مشکوکی دارند و مردهای متعددی به خانه آن ‌ها رفت و آمد می‌ کنند بارها به آن ‌ها تذکر داده ‌ایم اما توجهی نکرده‌ اند تا این که چند روز پیش صدای داد و فریاد و درگیری از خانه‌شان آمد و بعد هم به یک باره ساکت شدند اما از آن روز تا کنون بوی نامطبوعی از خانه آن‌ ها می ‌آید که بسیار آزار دهنده است و فکر کردیم ممکن است برای آن‌ها اتفاقی افتاده باشد به‌ همین خاطر موضوع را به پلیس گزارش دادیم».پس‌ از اظهارات همسایه‌ها مأموران با حکم قضائی وارد خانه شدند اما اجساد هر دو زن را در حالی که سر از تنشان جدا شده بود پیدا کردند. خانه مقتولان هم کاملاً به هم ریخته بود و به نظر می ‌رسید که عامل یا عاملان قتل پس از جنایت دست‌ به سرقت هم زده‌اند؛ با شروع تحقیقات پلیس با شناسایی خانواده ‌های سیما و میترا (مقتولان) آن‌ ها را در جریان ماجرا قرار داده و هر کدام به صورت جداگانه شکایت خودشان را ثبت کرده و خواستار اشد مجازات برای عاملان قتل‌ ها شدند.پس از آن مأموران تلفن همراه مقتولان را مورد بررسی قرار دادند و به پسری ۱۷ ساله به نام مهران رسیدند که آخرین بار با آن ‌ها تماس گرفته بود. پس‌از دستگیری مهران وی در جریان بازجویی راز قتل میترا و سیما را فاش کرد و در توضیح ماجرا به مأموران گفت: «روز حادثه من و صاحبکارم امیر به خانه آن دو زن رفته بودیم که با دیدن طلاهای آن‌ ها وسوسه شدیم سرقت کنیم اما میترا و سیما متوجه نیت ما شده و شروع به جیغ و داد کردند که امیر آن ‌ها را کشت و بعد هم چند وسیله برداشتیم و از آنجا متواری شدیم».پس‌از اعترافات مهران، امیر دستگیر شد و به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: «آن روز وقتی زن ‌ها شروع به داد و فریاد کردند مجبور شدم هر دو را بکشم و من از ترس این که همسایه‌ ها متوجه شوند مجبور شدم سر آن ‌ها را ببرم، چون کارم قصابی است به خوبی می‌ دانستم که چگونه و با سرعت این کار را انجام دهم».
با توجه به اعترافات متهمان پرونده برای رسیدگی به شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد؛ در جلسه رسیدگی به این پرونده اولیای دم درخواست صدور حکم قصاص کردند. پدر سیما گفت: «دخترم دو بار ازدواج ناموفق داشت و به همین خاطر هم تنها زندگی می ‌کرد و من در جریان جزئیات زندگی او نبودم. با این حال قاتل دخترم باید قصاص شود».سپس دختر میترا که خودش هم به اتهام آدم ‌ربایی در زندان بود پس از حضور در دادگاه به جایگاه رفت و گفت: «درخواست می‌ کنم قاتل مادرم را قصاص کنید و به‌ هیچ عنوان حاضر به گذشت نیستم. مادر من زندگی سختی داشت و این سرنوشت حقش نبود».
در ادامه امیر به عنوان متهم ردیف اول در دفاع از خودش و با ادعایی تازه عنوان کرد: «ما برای سرقت نرفته بودیم اما مهران آن ‌ها را به قتل رساند. بعد هم از ترس به دروغ ماجرای سرقت را مطرح کرد و چون از او بزرگ ‌تر بودم در بازجویی‌ ها قتل‌ ها را گردن گرفتم اما حالا تقاضا دارم تا بار دیگر تحقیقات درباره این پرونده از سر گرفته شود».
وی در جواب این پرسش قاضی که چرا چاقو همراهت بود؟ گفت: «به واسطه کارم که قصابی بود و در قسمت سلاخی کردن کار می‌ کردم همیشه چاقو همراهم بود».
امیر درباره علت درگیری با مقتولان گفت: «قبل از آن که به خانه این دو زن برویم سر مبلغی توافق کرده بودیم اما پس از آن که به آن جا رفتیم آن ‌ها مبلغ بیشتری را از ما طلب کردند که همین موضوع موجب درگیری ما با آن ‌ها شد».
پس از آن مهران به جایگاه رفت و گفت: «من اتهام قتل را قبول ندارم، امیر برای تبرئه خودش دروغ می‌ گوید».
بعد از دفاعیات متهمان و وکلای آن‌ ها هیأت قضات وارد شور شدند و امیر را به دوبار قصاص و مهران را به ۵ سال حبس در کانون اصلاح و تربیت محکوم کردند که رأی صادره مورد اعتراض متهمان قرار گرفت و پرونده به دیوان عالی کشور رفت تا مورد بررسی قرار گیرد اما در نهایت قضات دیوان رأی صادره را تأیید کردند و متهم اصلی پرونده در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.