روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
برای خرید موبایل گوش به زنگ باشید و چشم به تابلو :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 194692
1399/08/06

برای خرید موبایل گوش به زنگ باشید و چشم به تابلو

غیاث ملک حسینی –خبرنگار «خبرجنوب»/ چند روزی است قیمت ارز و به خصوص دلار نوسان پیدا کرده است. کاهش قیمت ارز در تابلوی صرافی ها البته بازارهای مختلفی را تحت تاثیر قرار داده که از جمله آنها می توان به بازار تلفن همراه اشاره کرد.
در این شرایط یک سئوال شاید ذهن علاقه مندان به تلفن همراه را درگیر کرده باشد که ایا شرایط برای خرید مساعد است یا باید کمی صبر کرد تا قیمت ها بیشتر تثبیت شود؟
آنگونه که رییس اتحادیه تعمیرکاران و فروشندگان تلفن و لوازم جانبی شیراز به خبرنگار «خبرجنوب» می گوید اثر کاهش یا افزایش نرخ ارز یک روز بعد در بازار تلفن همراه خود را نشان می دهد؛ با این حال طی روزهای اخیر، با توجه به روند کاهشی پیش آمده، بطور میانگین 15 درصد قیمت انواع تلفن همراه کاهاش یافته است.
به گفته سید علی دستغیب، روند کاهشی نرخ ارز در روزهای اخیر باعث شده بیشتر فروشندگان تلفن های همراه به فروش های ویژه رو بیاورند.
وی در پاسخ به اینکه توصیه شما به مردم در شرایط فعلی چیست و فکر می کنید باید نسبت به خرید تلفن همراه اقدام کنند یا خیر، گفت: با توجه به اظهارات دولتمردان و برخی نمایندگان مجلس مبنی بر تداوم کاهش نرخ ارز، پیشنهاد می کنم مردم کمی صبر کنند تا اگر روند نزولی نرخ ارز در روزهای آینده ادامه یافت بتوانند باشرایط بهتر و هزینه کمتری تلفن همراه مورد نیازشان را تهیه کنند.
رئیس اتحادیه تعمیرکاران و فروشندگان تلفن و لوازم جانبی شیراز با تاکید براینکه بهتر است مردم برای خرید عجله نداشته باشند، تصریح کرد: درخواست ما از همشهریان گرامی این است که حتما تلفن همراه مورد نیازشان را از واحدهای دارای پروانه کسب و معتبر تهیه کنند تا در صورت بروز مشکل، امکان پیگیری حقوق از دست رفته احتمالی شان وجود داشته باشد.
گفتنی است دبیر انجمن واردکنندگان موبایل چندی پیش با اشاره به ایجاد اختلالات شدید در زنجیره تامین موبایل در کشور گفته بود طی دو ماه اخیر تامین موبایل در کشور به‌دلیل مسائل پیرامون محدودیت‌های سقف و سابقه و همچنین عدم تخصیص ارز دچار اختلال جدی شده و ثبت سفارش شرکت‌ها طی این مدت نسبت به تیرماه بیش از ۱۰ برابر کاهش یافته است.
به گفته امیر اسحاقی، تا پایان شهریور ماه امسال تنها یک میلیون و ۱۸۳ هزار دستگاه موبایل وارد کشور شده، آن هم در شرایطی که مصرف کشور با توجه به بازگشایی مدارس بیشتر از حد انتظار بوده و در شهریورماه ۹۹ بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه موبایل خریداری و وارد شبکه ارتباطی کشور شده است.
به این ترتیب با مقایسه میزان واردات در شهریور و مصرف در همان ماه می‌توان دریافت که تقاضا از عرضه پیشی گرفته و این اتفاق پیامدهای خوشایندی برای آینده بازار ندارد. حال باید منتظر ماند و دید با توجه به کمبودی که در بازار وجود دارد، کاهش نرخ ارز تا چه اندازه می تواند به تعدیل و ثبات قیمت ها کمک کند؟


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.