روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
شعبده بازی ناجوانمردانه :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 190856
1399/06/24

شعبده بازی ناجوانمردانه

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که کجای دنیا قیمت خودرو در بازار آزاد دو برابر درب کارخانه است؟ گفت: بر اساس کدام منطق اقتصادی قیمت پراید ۱۲۰ میلیون تومان می ‌شود و این توهین به ملت ایران است.
فاطمه مقصودی در نشست علنی دیروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خطاب به نمایندگان گفت: اگر به تبعیض، ضعف مدیریت، رانت ‌خواری و دیگر مولفه ‌ها که به اثبات آن نیازی نیست اذعان دارید و اگر چنین است که هست پس چرا این ضعف‌ ها را روی میز جست و جو نمی ‌گذارید و برای حل آن‌ ها اقدامی نمی ‌کنید؟
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا توجه ما به حاشیه ‌های شخصی و خودنمایی‌ها و هیجان زدگی ‌ها در صحبت‌ ها و نطق‌های بعضا نمایشی مانع کار نیست؟ و آیا این موضوع نیست که نمی ‌گذارد ما از تفکر هیجانی به یک مبانی عمیق عملی بیندیشیم و هر چه داریم در طبق اخلاص برای رهایی مردم از این ورطه هولناک اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی که مسئولان اجرایی پدید آورنده آن بوده کاری کنیم؛ آیا به فکر فرو رفته ‌ایم؟
وی خطاب به نمایندگان یادآور شد: به عنوان نمونه صنعت خودروی ایران با نزدیک به نیم قرن حمایت‌ های همه جانبه به گفته اهل فن در صورت ورود یک رقیب خارجی در بازار ایران یک ماه هم نمی ‌تواند دوام بیاورد؛ چقدر پای این درخت آب بریزیم و هرسش کنیم و حواسمان باشد که باد نخورد و خدای نکرده برگ هایش آزرده نشود.این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: کشور‌هایی همانند کره برای شکوفایی صنعت خودروی خویش به آن‌ها ۵ سال زمان دادند نه ۵۰ سال؛ شعبده بازان ناجوانمرد نهایت اجحاف در حق مردم مظلوم و ضعیف را دارند؛ کجای دنیا قیمت یک خودرو به ۲۰۰، ۳۰۰ و ۶۰۰ میلیون تومان می‌ رسد؟ زمانی گفته می‌ شد که ایران خودرو و سایپا کارتل اقتصادی هستند، اما به گمان من اطلاق واژه کارتل اقتصادی به این دو شرکت اجحاف در حق واژه‌ها است، زیرا کارتل به معنای اتحاد و شرکت در جهت تصاحب بازار است و در ایجاد کارتل‌ ها دولت‌ ها نقشی ندارند و بر بستر یک فضای رقابتی ایجاد می ‌شوند، اما دولت نیم قرن است که از ورود هر گونه رقیب خودداری می‌کند.

کجای دنیا قیمت یک خودرو درب کارخانه و بازار آزاد دو برابر می ‌شود
وی ادامه داد: اقدامات اخیر این دو شرکت در این آشفته بازار اقتصادی و تنگنای معیشتی مردم مرز‌های بی انصافی را در نوردیده است؛ کجای دنیا قیمت یک خودرو درب کارخانه و بازار آزاد دو برابر می ‌شود و از این طرف و آن طرف به گوش می‌ رسد که برخی مسئولان اجرایی کشور می‌گویند که فلان اندیشکده آمریکایی گفته است که آن قدر به دولت و ملت ایران فشار می ‌آوریم که چه بشود؟ فرض کنید که می‌خواهند فشار بیاورند شما چرا می ‌گویید؟ شما چرا تکرار می ‌کنید؟ شما چرا حرف دشمن خبیث و قداره‌ کش را تکرار می ‌کنید؟ آیا اقدام موثر ما برای مقابله با حیله و ترفند رذیلانه دشمن که به تعبیر رهبر عزیزمان جنایت علیه بشریت بوده همین است که حرف دشمن را در تریبون‌های مختلف تکرار کنیم.نماینده مردم بروجرد یادآور شد: وزارت صمت به عنوان دستگاه اصلی قوه مجریه در حوزه تولید و عرضه ماه‌ها است که متولی ندارد و بر اساس کدام منطق اقتصادی قیمت پراید ۱۲۰ میلیون تومان می‌شود و این توهین به ملت ایران است و امیدواریم مجلس برنامه‌ای برای مدیریت این نابسامانی داشته باشد.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.