روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
شيريني داستان خواني و آموزش مهارت زندگي براي كودكان :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 187607
1399/05/16

شيريني داستان خواني و آموزش مهارت زندگي براي كودكان

شیرینی داستان‌خوانی را به کودکان بچشانیم
آشنایی بچه‌ها با ژانرهای ادبی و مهارت‌های زندگی نویسندگان مجموعه «کلاس اولی کتاب اولی» معتقدند این مجموعه علاوه بر اینکه نگرانی والدین را از دور شدن فرزندان در تابستان از کتاب و درس کم می‌کند، شیرینی داستان‌خوانی را نیز به آن‌ها چشانده و با ژانرهای ادبی و مهارت‌های زندگی آشنا می‌کند. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، «کلاس اولی کتاب اولی» عنوان مجموعه‌ای بیست جلدی است که از سوی چهار نویسنده کودک و نوجوان نوشته شده و با تصویرگری‌ چهار تصویرگر از سوی انتشارات افق به چاپ رسیده است. این مجموعه را می‌توان نمونه یک کار گروهی خوب دانست. در این مجموعه نویسنده‌ها کتاب فارسی پایه اول دبستان را به پنج سطح تقسیم کرده و برای هر سطح 4 داستان نوشته‌اند. این مجموعه به کودکان کلاس اولی کمک می‌کند در همان ماه‌های اول آموزش، حروف الفبا را به خوبی یاد بگیرند و با کلمه‌ها و جمله‌های بیشتری آشنا شوند. و در عین حال از معجزه داستان‌خوانی بهره‌مند شوند و همزمان با آموزش حروف، قصه مربوط به همان حروف را به تنهایی بخوانند و از همان ماه‌های اول لذت باسواد شدن را بچشند.
سطح اول این مجموعه براساس درس‌های 1 تا 5 کتاب فارسی اول دبستان، سطح 2 براساس درس‌های 6 تا 10 کتاب فارسی اولی دبستان، سطح 3 براساس درس‌های 11 تا 13 کتاب فارسی اول دبستان، سطح 4 برای کودکان نوسوادی که درس‌های 14 تا 18 کتاب فارسی اول دبستان را تمام کرده‌اند و می‌خواهند مهارت بیشتری در خواندن کلمه‌های مشکل و روان‌خوانی پیدا کنند و سطح 5 براساس درس‌های 19 تا 22 کتاب فارسی اول دبستان است.
سه سطح این مجموعه در زمستان گذشته به چاپ رسید و به تازگی سطح چهارم آن منتشر شده است. عنوان‌های چهارمین سطح این مجموعه عبارت‌است از: «خواهر دوقلوی من» نوشته مژگان کلهر با تصویرگری ویدا کریمی، «کارآگاه دلفین زبل» نوشته معصومه یزدانی با تصویرگری غزاله باروتیان، «عمه ذرت» نوشته آتوسا صالحی با تصویرگری غزاله بیگدلو و «جادوگر جنگولکچی» نوشته آتوسا صالحی با تصویرگری غزاله باروتیان، می‌تواند بهترین جوابگوی این نیاز باشد. با همین رویکرد من و دوستان نویسنده‌‌ام در مجموعه‌ «کلاس اولی، کتاب اولی» کوشیده‌ایم با نوشتن داستان‌هایی خواندنی که متناسب با ذوق و علاقه‌ کوچولوهای کلاس اولی باشد همگام با آموزش حروف کتاب فارسی اول دبستان و براساس حروف محدودی که در هر ماه می‌آموزند، شیرینی داستان‌خوانی را به آن‌ها بچشانیم و با بازی و سرگرمی‌های پایانی کتاب آن‌ها را به دوباره‌‌خوانی و درک مطلب و جمله‌سازی تشویق کنیم تا هم از تجربه‌ خواندن لذت ببرند و هم با به پایان رساندن سطح‌های چهار و پنج این مجموعه وارد دنیای شگفت‌انگیز کتابخوانی شوند.
بخش کودک و نوجوان انتشارات افق (کتاب‌های فندق)، سطح چهارم مجموعه «کلاس اولی کتاب اولی» را با شمارگان سه‌هزار نسخه منتشر کرده است


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.