روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
پر بازدید ترین ها
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تست واكسن كرونا بر روي انسان از مهرماه در ايران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 184175
1399/04/12

تست واكسن كرونا بر روي انسان از مهرماه در ايران

آباده-آستانه-خبرنگار «خبرجنوب»/ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حداقل تا یکسال آینده باید با کرونا زندگی کنیم و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت عمومی کاملاً ضروری است.
به گزارش فرمانداری آباده، دکتر سعید نمکی در جلسه ای به منظور بررسی مشکلات حوزه انتخابیه شهرستان های آباده، بوانات، خرمبید و سرچهان با حضور نماینده مردم این شهرستان ها در مجلس و فرماندار آباده با اعلام این مطلب افزود: پنج کشور پیشتاز در علم پزشکی کار مطالعاتی تولید واکسن کووید 19 را به طور جدی در دستور کار دارند که جمهوری اسلامی ایران جزو یکی از این کشورها می باشد.
وی اظهار داشت: ایران بر روی واکسن های مرتبط با کووید 19 کار گسترده ای را شروع کرده است و در روزهای آینده خبرهای خوشی را در این مورد خواهیم داشت و ان شاء ا... از مهر ماه سال جاری کار تست واکسن بر روی انسان را شروع می کنیم.
دکتر نمکی با بیان این که تصمیمات بزرگی برای حوزه بهداشت و درمان شهرستان های آباده، بوانات، خرمبید و سرچهان گرفته شده است افزود: موضوع دانشکده پزشکی آباده و تکمیل خوابگاه دانشکده پرستاری این شهرستان بررسی و انجام خواهد شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: احداث بیمارستان 120 تختخوابی خرمبید و بیمارستان سرچهان در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.گفتنی است، صدور مجوز جذب نیروهای مرکز درمان بستر ایزدخواست، جذب نیروهای 89 روزه مبارزه با کرونا شبکه های بهداشت آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان، دستور چارت سازمانی بیمارستان سید الشهدا (ع) قادرآباد و شبکه بهداشت سرچهان، تخصیص آمبولانس به مراکز 115 مزایجان، سروستان، سیمکان و باغ‌صفا و تخصیص اعتبار 250 میلیون تومانی به مراکز اورژانس جهت دستگاه آسایار شهرستان آباده و خرمبید از دیگر مصوبات این جلسه بود.وزیر بهداشت در پایان از تحویل دستگاه آنژیوگرافی به بیمارستان قلب آباده که در مرحله ترخیص از گمرک قرار دارد خبر داد.
فرماندار آباده هم پس از این نشست در مصاحبه ای ابراز داشت: علاوه بر پیگیری موضوعات بیمارستان های آباده و ایزدخواست، یکی از دیگر از مطالبات ما ایجاد دانشکده پزشکی بود که خوشبختانه مورد موافقت وزیر قرار گرفت.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.