روزنامه صبح
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
موضوع تخریب ۱۵ خانه در بافت تاریخی شیراز کذب است :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 97846
1402/03/09

موضوع تخریب ۱۵ خانه در بافت تاریخی شیراز کذب است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس گفت: درب و پنجره یک خانه در بافت تاریخی شیراز مورد سرقت قرار گرفته و موضوع تخریب 
۱۵ خانه تاریخی در این بافت کذب است. 

سید مؤید محسن‌نژاد بیان کرد: هیچ خانه‌ای در بافت تاریخی شیراز تخریب نشده و اداره‌کل میراث‌فرهنگی نیز با این موضوع مخالف بوده اما تنها یک خانه در این بافت به علت خالی از سکنه بودن مورد سرقت قرار گرفته است. وی ادامه داد: از این خانه تنها درب و پنجره آن به سرقت رفته و علت آن نیز خالی از سکنه بودن است و به لحاظ جغرافیایی هم این خانه روبه‌روي مسجد جامع عتیق شیراز قرار گرفته و پس از آگاهی از این موضوع یگان حفاظت میراث‌فرهنگی با همکاری شهرداری شیراز ورودی این خانه را مسدود کرده است. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس تاکید کرد: موضوع سرقت از خانه‌های خالی از سکنه پیش‌تر نیز روی‌ داده اما در تلاش هستیم تا این‌گونه مشکلات نیز به حداقل برسد. 

او اضافه کرد: اگر قرار باشد در بافت تاریخی شیراز هر گونه مداخله‌ای صورت گیرد، باید از قبل تاییدیه میراث‌فرهنگی را کسب کرده باشد و کسی اجازه ندارد بدون مجوز میراث‌فرهنگی در بافت تاریخی تخریب یا مداخله کند.
وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت بافت تاریخی شیراز نیز متذکر شد: هرگونه تغییر و تحول در بافت تاریخی شیراز قبل از وقوع باید به تأیید وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس برسد. لازم به ذکر است که هیچ‌گونه مجوزی برای تخریب بافت تاریخی صادر نمی‌شود./انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.