روزنامه صبح
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
عمل‌هاي جراحي دلاري شد! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 97573
1402/02/21

عمل‌هاي جراحي دلاري شد!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتقاد از تعرفه‌های غیرواقعی در حوزه پزشکی گفت: همین کارها را می‌کنیم که پزشک ما مهاجرت می‌کند.
حسین قناعتی در واکنش به هجمه‌هایی که نسبت به جامعه پزشکی صورت می‌گیرد، گفت: پزشک ما برای انجام یک عمل در خارج از کشور بین ۳ تا ۵ هزار دلار می‌گیرد. ما می‌خواهیم خیلی کمتر از این ارقام را بدهیم، برای ما سقف تعیین می‌کنند.
وی با اشاره به هزینه‌های عمل جراحی در بخش دولتی افزود: انجام عمل قلب در مرکز قلب تهران برای بیمار ۲ میلیون تومان تمام می‌شود در صورتی که همین عمل تا ۱۵۰ میلیون تومان در خارج از بخش دولتی آب می‌خورد. 
قناعتی ادامه داد: پزشک ما با انجام عمل قلب در بخش دولتی حداقل ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان به نفع بیمار و نظام سلامت کشور کمک می‌کند و هنگامی که می‌خواهیم بابت ۴۰۰ عمل جراحی که انجام داده است کارانه‌ای با تعرفه معمول بدهیم، دست ما بسته است و بیشتر از ۱۲۰ میلیون نمی‌توانیم بدهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: همین پزشک در خارج از بخش دولتی برای یک عمل جراحی ۱۰۰ میلیون می‌گیرد. پس چگونه توقع داریم در بخش دولتی بماند.قناعتی گفت: در همین تهران هستند جراحانی که بابت یک عمل ۵ هزار دلار می‌گیرند.وی با گلایه از تعرفه‌هایی که منطقی نیست، افزود: همین کارها را می‌کنیم که پزشک ما مهاجرت می‌کند./انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.